Lampy zewnętrzne

Mały balkon to obecnie już często wykorzystywana, dodatkowa przestrzeń dla nas. na rynku znajdziemy meble na takie małe balkony, kwietniki, które pozwalają nam gospodarować każdy kąt czy też ogrody pionowe, które pasują na takie małe powierzchnie. Co będzie z oświetleniem?

Oświetlenie na niewielkim balkonie

Oczywiście najprościej będzie decydować się na małe lampiony oraz latarenki, które mają charakter dekoracyjny. Są one ozdobne i mnogość dostępnej oferty sprawia, że do każdego stylu można je wybrać. Świece oraz tealighty nie będą dostarczać dużo światła, ale będzie można budować atmosferę w czasie wieczornego relaksu na balkonie.

jak oświetlić balkon​Innym wygodnym rozwiązaniem będzie również lampa solarna, tutaj również nie ma problemu z doprowadzaniem energii elektrycznej i to duża wygoda. Światła jest dzięki energii słonecznej. W czasie dnia lampa będzie tą energię magazynować, wieczorem przy czujnikach zmierzchu będzie się mogła uruchomić. Lampy solarne mogą być skończone szpikulcem, który łatwo wbija się w ziemię. Nadają się one również do montowania na haku i tak stworzy się dzięki nim oświetlenie sufitowe centralne. Oprawy te są łatwe w użyciu i nie będą wymagać kabli co będzie ich wielką zaletą.

Jednak nadal najwięcej światła będzie można uzyskać, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie standardowego oświetlenia elektrycznego. Na mały balkon dobrze wyprowadzić niewielki kinkiet, który będzie nad stolikiem jaki się tam będzie znajdował. W ten sposób mamy dyskretne światło, które buduje nastrój, ale moc jest zadowalająca. Jeśli decydujemy się na więcej niż jeden kinkiet dobrze będzie podzielić włącznik odpowiednio, w ten sposób o natężenie światła będziemy wygodnie decydować. Należy pamiętać, że lampy mają być dla nas funkcjonalnym oświetlenie.

Na balkon wybieramy oświetlenie, które nie będzie ciągnąć insektów, dlatego trzeba mieć lampy o żółtym zabarwieniu, która oszukuje wzrok owadów, ze względu na długość fal nie jest dla nich widoczne

Można także zdecydować się na nawierzchniowe oświetlenie a więc oczka, listwy, które montuje się w podłodze i tam emitowane jest światło.