Najlepsza taśma LED Taśmy LED stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które stosowane jest w domach i ogrodach. Na rynku mamy wiele różnych modeli oraz konfiguracji taśm. Cechą wspólną wszystkich taśm będzie to, że są one elastyczne i można je ciąć nożyczkami oraz stosować na samoprzylepne podłoże. Taśmy LED weryfikować można pod kątem: - tego jakie diody będą tam użyte czy zwykłe czy jaśniejsze 5050 - jak bardzo zagęszczone są diody na metr - jaki kolor świecenia ma taśma - jaki pobór mocy będzie miał metr takiej taśmy, jaśniejsza taśma większy pobór. - jaka jest jej długość - jaka będzie szczelność taśmy, czy będzie nadawała się do użycia w wodzie

Czym się kierować przy wyborze taśmy LED - Gdy chodzi o wybór odpowiedniej taśmy LED to trzeba się kierować parametrami oraz posiadaniem odpowiednich atestów przez taką taśmę. Taśmy LED słabszej jakości są oczywiście gorsze i nawet jeśli producent obiecuje nam 50000 godzin użytku to po jakimś czasie będą one ulegały przepaleniu albo światło będzie się stawało słabsze. Musimy zastanowić się nad tym jak przeznaczyć taśmy. Od miejsca zastosowania będzie też zależało to jakie diody wybrać i jaki profil do montażu. Jeśli chcemy zrobić funkcjonalne oświetlenie to najlepiej sprawdzi się jasna taśma LED. Jeśli będziemy podświetlać sufit w formie dekoracyjnej to raczej taśma standardowej długości.

Ze względu na zastosowanie małych gabarytów taka taśma może być spokojnie wykorzystywana również w takich miejscach, które są trudno dostępne. Spotykać się będziemy także z zastosowaniem taśm dosłownie we wszystkich pomieszczaniach mieszkania, domu. Często pojawiają się w hotelach czy restauracjach oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Taśmy z klasą szczelności IP65 mogą być stosowane w tych miejscach, gdzie wilgotność nie jest już na standardowym poziomie. Dzięki taśmom z wieloma kolorami RGB będzie można uzyskać lepsze efekty świetlne i ustawić nawet całą sekwencję kolorów. W przypadku mieszkań najczęściej stosuje się taśmy w barwie ciepłej, natomiast na zewnątrz budynków takie o barwie zimnej.