Jaką taśmę LED wybrać? Taśma LED to rzeczywiście fajne rozwiązanie w zakresie oświetlenia, które będzie nadawało charyzmat pomieszczeniom. Dlatego warto je dobrze poznać i przy zakupie nie popełniać głupich błędów. Taśma LED może być dzielona pod kątem różnych diod, które będą użyte. I tak będą to taśmy standardowe, które mają diodę 3528 oraz jaśniejsze 5050/ Inna cecha to również to jak zagęszczone są diody na metr taśmy. Różnią się taśmy także pod kątem koloru światła. Mamy jednokolorowe oraz wielokolorowe taśmy RGB. W taśmach mamy także różny pobór mocy gdy chodzi o metr bieżący. Zasada będzie prosta im jaśniejsza taśma tym więcej mocy bierze. Standardowo mamy taśmy 5 metrów i maja one najlepszą efektywność, ale znajdą się także i dłuższe taśmy. Mamy propozycje o różnej odporności na wodę oraz pyły. W zależności od tego, gdzie taśma ma być użyta na te kwestie trzeba zwracać uwagę. Jaką taśmę LED wybrać?

Najważniejsze to na sam początek powiedzieć sobie jakie ma się potrzeby. Jeśli chcemy coś delikatnie oświetlić to wydaje się, że wystarczy nam słaba taśma 150SMD3528. Gdy tego światła będzie trzeba już więcej musimy użyć mocniejszego zagęszczenia tych diod. Jeśli natomiast będzie się chciało zastąpić tradycyjne oświetlenie to trzeba już sięgnąć po 300SMD5050. Czy taśma LED może zastąpić żarówkę LED? Diody jakie stosowane są obecnie w taśmach to tak naprawdę malutkie żarówki LED. Mogą one świecić światłem o różnej barwie. Warto zwracać uwagę przy zakupie na to jakie są tam propozycje, jeśli chodzi o przedział w stopniach Kelvina. Między 2,7 tys a 3.5 tys mamy ciepłą barwę między 4 a 5 tysięcy już dzienną natomiast od 6 do 7,5 tysiąca będzie barwa zimna. Zimną barwę stosuje się praktycznie wyłącznie na zewnątrz budynków, ciepła oraz dzienna nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach.

Najważniejsza jest jednak aranżacja wnętrza według własnego gustu. Czy taśmę LED możemy ciąć gdzie chcemy? Charakterystyczną cechą taśmy LED będzie to jak nadaje się ona do cięcia. Na każdej taśmie mamy takie miejsca, gdzie oznaczone będzie to miejsce, gdzie możliwe jest cięcie nożyczkami. Pocięta taśma będzie mogła zostać połączona specjalnie przygotowanymi do tego złączkami. Należy pamiętać, że przy łączeniu wykonujemy taśmy równolegle. Do montowania i wykorzystania potrzebny jest także zasilacz, który będzie można kupić w sklepie z oświetleniem. Zasilacz powinien mieć moc o 10 procent większą niż taśma i jej potrzeby. Długie odcinki taśmy mogą wymagać użycia kilku zasilaczy.