Firanki i zasłony – jak dobrać je do wnętrza?

firany wybierz na nietylkofiranki i zasłony to elementy wystroju, które mogą nadać charakteru każdemu wnętrzu. Dobrze dobrane dodadzą uroku i sprawią, że pomieszczenie będzie się prezentować elegancko i stylowo. Jednak jak dobrać firanki i zasłony do wnętrza, aby pasowały do całej aranżacji?

Pierwszym krokiem jest określenie stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Firanki i zasłony powinny być dopasowane do koloru ścian oraz mebli. Jeśli chcemy, aby nasze firanki były bardziej dekoracyjne, warto postawić na ciemniejsze kolory tkanin. Natomiast jeśli chcemy uzyskać efekt lekkości i przestronności, warto wybrać jaśniejsze odcienie.

Kolejnym ważnym elementem jest długość firanek i zasłon. Zasady są takie same – jeśli chcemy uzyskać efekt lekkości i przestronności, warto wybrać firanki sięgające do podłogi lub delikatnie zwisające. Natomiast jeśli chcemy podkreślić piękno okna, warto postawić na krótsze firanki lub zasłony sięgające tylko do parapetu.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze firanek i zasłon jest tkanina. Najlepiej sprawdzają się tkaniny naturalne – bawełna, len czy mušelina. Tkaniny syntetyczne również mogą być dobrym wyborem, ale trzeba pamiętać o tym, żeby regularnie je prać, aby utrzymały swój pierwotny kształt i kolor.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dobrać firanki i zasłony do swojego wnętrza, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jak dobrać je do wnętrza?

Firanki i zasłony są jednymi z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Odpowiednio dobrane podkreślą charakter pomieszczenia i dodadzą mu uroku. Pamiętaj, aby dobrać je także pod kątem funkcjonalnym – odpowiednio dobrana tkanina i krój firanki lub zasłony pozwolą Ci stworzyć prywatną oazę wypoczynku lub idealne warunki do pracy.

Firanki i zasłony – jak je dobrać?

Firanki i zasłony – jak je dobrać?

Wybór odpowiednich firanek i zasłon to nie lada wyzwanie. Firanki powinny być dopasowane do koloru ścian, a także do stylu wnętrza. Zasłony natomiast mogą być bardziej stonowane, ale muszą komponować się z całością. Pamiętajmy także o tym, że firanki i zasłony pełnią różne funkcje. Firanki służą głównie do dekoracji, natomiast zasłony są przede wszystkim praktycznym elementem, który ma chronić nas przed słońcem i hałasem.

Jakie wybrać?

Firanki i zasłony – jakie wybrać?

Wybierając firanki i zasłony do swojego domu, należy kierować się przede wszystkim tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było jasne i przestronne, warto postawić na lekkie i delikatne tkaniny. Natomiast jeśli preferujemy bardziej intymną atmosferę, warto wybrać ciemniejsze i grubsze materiały. Firanki i zasłony mogą także pełnić funkcję dekoracyjną – dobierając odpowiedni kolor i wzór, możemy nadać naszemu wnętrzu unikalny charakter.